Hobbyboss PzKpfw VI SdK fz 182 Tiger II Hens tank műanyag modell (1:35) (84532)

Hobbyboss PzKpfw VI SdK fz 182 Tiger II Hens tank műanyag modell (1:35) (84532)

Száma: 42631097
Közvetlenül partnerünktől
1942 októberének elején áttekintették a VK 45.03 gyártásának terveit, kezdetben két tervet nyújtottak be, az egyiket Henschel, a másikat Porsche készítette. Mindkettő a Krupp toronytervét használta; a fő különbségek a hajótest kialakításában, az erőátvitelben és a felfüggesztésben voltak.A Hensch… További információ
20 550 Ft
Partnerünktől: XuPe GROUP Kft.

Átmenetileg nem vásárolható

Termékek partnerünktől: XuPe GROUP Kft.

Az értékesítés a MALL.HU-n keresztül történik, beleértve a panaszkezelést és a termék visszaküldését.
A partner külön csomagban fogja küldeni a terméket.
Partnerünk határozza meg a szállítási módot és ennek költségét.
Száma: 42631097

Leírás

1942 októberének elején áttekintették a VK 45.03 gyártásának terveit, kezdetben két tervet nyújtottak be, az egyiket Henschel, a másikat Porsche készítette. Mindkettő a Krupp toronytervét használta; a fő különbségek a hajótest kialakításában, az erőátvitelben és a felfüggesztésben voltak.

A Henschel változat hagyományos törzskialakítást használt, ferde páncélzattal, amely a Panther harckocsi elrendezésére hasonlított. Hátulra szerelt motorral rendelkezett, és oldalanként kilenc egymást átfedő, keresztirányú torziós rudakra szerelt közúti kereket használt, hasonlóan az eredeti Tigerhez. A karbantartás egyszerűsítése érdekében azonban a kerekek átfedésben voltak, nem pedig egymásba illesztve, mint a Tigerben.

A Henschel nyerte el a szerződést, és az összes Tiger II-t a cég gyártotta. A sorozatgyártású járművekben kétféle toronytípust alkalmaztak. A kezdeti kialakítást néha félrevezető módon „Porsche-toronynak“ nevezik, mivel azt hitték, hogy azt a Porsche tervezte a prototípusához. Valójában ez a torony egyszerűen a Krupp kezdeti terve volt mindkét prototípushoz. Ennek a toronynak lekerekített eleje és meredeken lejtő oldalai voltak, a torony bal oldalán pedig egy nehezen kivitelezhető íves dudorral, amely a parancsnoki kupola elhelyezésére szolgált. Ötven korai tornyot szereltek fel a Henschel hajótestre, és használták akcióban. Az elterjedtebb „gyártási“ torony, amelyet néha „Henschel“-toronynak is neveztek, egyszerűsített volt, lapos homlokzattal, lövedékcsapda nélkül (amelyet a kezdeti típusú torony ívelt homlokzata hozott létre), kevésbé meredek lejtésű oldalakkal és a parancsnoki kupola számára kialakított dudor nélkül.

A Tiger II alvázon használt lánctalpas rendszer egyedülálló volt, amely váltakozó „érintkezési cipő“ és „csatlakozó“ láncszemeket használt – az érintkezési cipő láncszemek egy pár keresztirányú fémrúddal rendelkeztek, amelyek érintkeztek a talajjal, míg a csatlakozó láncszemek nem érintkeztek a talajjal.

A Tiger II-t a háború végén fejlesztették ki, és viszonylag kis példányszámban gyártották. Mint minden német harckocsi, ez is benzinmotorral rendelkezett. Ugyanez a motor hajtotta azonban a sokkal könnyebb Panther és Tiger I harckocsikat is. A Tiger II a második világháború sok más nehéz harckocsijához hasonlóan alulmotorizált volt, és sok üzemanyagot fogyasztott, ami amúgy is kevés volt.

*Törekszünk arra, hogy termékeink elérhetőségére és a várható szállítási időre vonatkozóan mindig a legfrissebb és legbiztosabb információkat közöljük, de ezen információk az ÁSZF 4.7. pontja alapján csak tájékoztató jellegűek. A rendelés véglegesítését követően e-mailben és sms-ben tájékoztatjuk a termék várható átvételi idejéről.