Mirage Hobby PZL-23B Karaś repülőgép műanyag modell (1:48) (MMH-481305)

Mirage Hobby PZL-23B Karaś repülőgép műanyag modell (1:48) (MMH-481305)

Száma: 42630966
Közvetlenül partnerünktől
1932 őszétől három prototípus készült, melyeket szimbólumokkal jelöltek: PZL – 23 / I, PZL – 23 / II és PZL – 23 / III. A PZL – 23 / I szilárdsági és statikai tesztjei 1933 második felében fejeződtek be. A prototípus 1934 végén szállt fel. A későbbi kísérleti változatokban számos fejlesztés törté… További információ
23 730 Ft
Partnerünktől: XuPe GROUP Kft.

Közvetlenül partnerünktől

2024.7.02 - 2024.7.05 Standard szállítással várhatóan
 

Termékek partnerünktől: XuPe GROUP Kft.

Az értékesítés a MALL.HU-n keresztül történik, beleértve a panaszkezelést és a termék visszaküldését.
A partner külön csomagban fogja küldeni a terméket.
Partnerünk határozza meg a szállítási módot és ennek költségét.
Száma: 42630966

Leírás

1932 őszétől három prototípus készült, melyeket szimbólumokkal jelöltek: PZL – 23 / I, PZL – 23 / II és PZL – 23 / III. A PZL – 23 / I szilárdsági és statikai tesztjei 1933 második felében fejeződtek be.
A prototípus 1934 végén szállt fel. A későbbi kísérleti változatokban számos fejlesztés történt, mint például: a hátsó vibráció megszüntetése törzs és magassági farok része, légszárny szerkezetének megerősítése, láthatóság javítása a pilótaülésből az utastér üvegezésének növelésével, a motor rögzítési helyének 10 cm-rel lejjebb kerülése, új, alacsonyabb Cx koefficiensű gyűrű alkalmazása, a bombatér a törzset eltávolították, kilökőket mozgattak a szárnyak alá.
Összesen több mint 100 módosítást hajtottak végre, és több száz hibát javítottak ki. A PZL – 23 Karaś A néven futó modellváltozatot (1935 közepétől) 40 darabban vezették be a PZL új WP-1 üzemében (Podlaskie Zakłady Lotnicze – Wytwórnia Płatowców No. 1), majd bekerült a gyártásba. az 1. repülőezred fegyverzetét, és Bulgáriába exportálták.
A repülőgép működése során új hibák jelentek meg (többek között túl gyenge motor, alacsony magasság elérése teljes fegyverekkel, a kopoltyúk alacsony hatékonysága stb.). E hibák kiküszöbölése eredményeként megszületett a PZL – 23 Karaś B repülőgép második változata, amely erősebb motorral rendelkezik (Bristol Pegasus VIII 680 LE-vel, a kopoltyúk eltávolítása, a törzs közötti átmenet jobb profilozása és bemutatták a szárnyat). A PZL-lel kötött szerződés 210 darab B-változatú repülőgép gyártására vonatkozott, amelyeket 1936 őszén a repülőezredekhez szállítottak.
Az 1930-as évek második felében a PZL – 23 B Karaś repülőgép vált az alapvonal repülőgépévé, míg a Karasie A változatát kivonták az iskolai oktatásból. Miközben a lengyel katonai repülésnél szolgált, a Karast több nagyobb akcióban is felhasználták. 1937-ben a Karasi B század 1. P.L. demonstratív éles bombázást hajtott végre egy kis vasútállomáson a Chełm – Brześć n/B vonalon.
A szomszédos Litvánia elleni erődemonstráció részeként több vonalszázad a Vilnius – Porubanek repülőtéren összpontosult, míg 1938 októberében a különböző ezredekből egy tucat Karasit állomásoztak az Aleksandrów-i repülőtéren, biztosítva Zaolzie elfoglalását.
A szabályok szerint a Karasi igénybevétele a beavatkozási feladatok ellátására szolgált. A szeptemberi hadjáratban néhány harcfeladatot és légi felderítést végeztek. A hadsereg századaihoz tartozó gépek, Karasie páncélozott oszlopokat bombáztak, és hosszú felderítő támadásokat hajtottak végre Németország, Szlovákia és Kelet-Poroszország területein.
Az ellenség területén először egy Oława melletti gyárat bombáztak, Kelet-Poroszországban pedig stratégiai létesítményeket bombáztak. A nagyszámú elvégzett feladat körülbelül 90%-os veszteséget eredményezett a repülőgépekben. A szeptemberi hadjáratban összesen 112 karasit lőttek le, és csak 11 gépet menekítettek Romániába (hármat a 31-es századból, nyolcat a 24-es felderítő századból). Ezen kívül 30 „A“ Karasi volt a CWL – 1-ből Romániában (1939. szeptember 16-án lépték át a határt). Miután Romániát bevonták a „Hárompaktumba”, az internált Karas fegyverzetét németre cserélték, és felderítő és kiképző századot alakítottak. A románok Karasit használták a keleti fronton.
Az utolsó Karast 1946-ig használták Romániában légicél vontatóhajóként.
Egyéb tulajdonságok
*Törekszünk arra, hogy termékeink elérhetőségére és a várható szállítási időre vonatkozóan mindig a legfrissebb és legbiztosabb információkat közöljük, de ezen információk az ÁSZF 4.7. pontja alapján csak tájékoztató jellegűek. A rendelés véglegesítését követően e-mailben és sms-ben tájékoztatjuk a termék várható átvételi idejéről.