Trumpeter 280mm K5 (E) Leopold német vasúti ágyú műanyag modell (1:35) (MTR-00207)

Trumpeter 280mm K5 (E) Leopold német vasúti ágyú műanyag modell (1:35) (MTR-00207)

Száma: 42631048
Közvetlenül partnerünktől
Bár a 19. század közepétől kezdve már fontolgatták, hogy a nagy kaliberű tüzérségi lövegeket speciális vasúti szerelvényekre helyezve mozgékonyságot biztosítanak a nagy kaliberű tüzérségi lövegeknek, az első világháború adta meg a lökést ahhoz, hogy a vasúti ágyú számos európai hadsereg fontos ré… További információ
52 890 Ft
Partnerünktől: XuPe GROUP Kft.

Átmenetileg nem vásárolható

Termékek partnerünktől: XuPe GROUP Kft.

Az értékesítés a MALL.HU-n keresztül történik, beleértve a panaszkezelést és a termék visszaküldését.
A partner külön csomagban fogja küldeni a terméket.
Partnerünk határozza meg a szállítási módot és ennek költségét.
Száma: 42631048

Leírás

Bár a 19. század közepétől kezdve már fontolgatták, hogy a nagy kaliberű tüzérségi lövegeket speciális vasúti szerelvényekre helyezve mozgékonyságot biztosítanak a nagy kaliberű tüzérségi lövegeknek, az első világháború adta meg a lökést ahhoz, hogy a vasúti ágyú számos európai hadsereg fontos részévé váljon. A vasúti lövegek előnye az volt, hogy szükség szerint gyorsan koncentrálhatók és szétszórhatók voltak, és gyors pozícióváltoztatással nagy hatótávolságú célzott tüzet tudtak leadni, és észrevétlenek tudtak maradni. 1918-ra a vasúti ágyút szinte minden jelentős harcoló fél használta, és köztük Németország volt a legnagyobb ország, amely rendelkezett ezzel az erős fegyverzettel. De 1918 után a szerződéses bizottságok az összes német vasúti tüzérséget leselejtezték. Miután 1933-ban az NSDAP hatalomra került, a német hadsereg nagyszabású újrafegyverkezési programba kezdett, és a szükséges fegyverek listáján szerepeltek a modern vasúti ágyúk. 1933 előtt számos elméleti munkát végeztek a jövőbeli vasúti ágyúkkal kapcsolatban, de csak 1934-ben kezdődött meg az első gyakorlati munka két új konstrukcióval. Ezek idővel K5 (E) és K12 (E) néven jelentek meg. A Leopold nem megerősített hatótávolsága 11 mérföld volt, és egy előre gravírozott lövedéket lőtt ki, amely körülbelül 550 fontot nyomott. A lövedéket egy 360 fokos mozgást lehetővé tevő forgótányérról lőtték ki. A löveg 70 láb hosszú, 8 hüvelykes csővel rendelkezett, amelyet egy hüvely típusú bölcső tartott. A bölcsőből lefelé kinyúló két kar közé szerelt csővisszarúgási mechanizmus két hidropneumatikus hengerből és egyetlen hidraulikus ütközőhengerből áll. Egy központi emelő segít megtámasztani a löveg és a lövegtalpak hatalmas, mintegy 230 tonnás súlyát, és egyben a forgóasztal központi forgáspontjaként is szolgál. A német Leopold ágyú volt a legnagyobb fegyver, amely az „Anzio Beach“-nél az amerikai csapatokra lőtt lövedékeket. A Leopoldot 24 vasúti kocsikerékkel megtámasztva, vasúti sínekre szerelték, amelyek hegyi alagutakba vezettek be és ki. Amikor nem tüzelt, az ágyút visszagurították az alagutakba a szövetséges felderítés látóteréből. Bár mindkét ágyú alaposan megrongálódott, a szövetséges erőknek sikerült megmenteniük a Leopoldot, és a vasútvonal helyreállítása után az ágyút Nápolyba szállították, hogy az Egyesült Államokba szállítsák. Az „Anzio Annie“, ahogy az ágyút az Anzioban állomásozó szövetséges csapatok ismerték, az egyetlen olyan német vasúti ágyú, amelyről ismert, hogy túlélte a II. világháborút. A Leopold jelenleg a marylandi Aberdeenben található Aberdeen Proving Groundon van kiállítva.

*Törekszünk arra, hogy termékeink elérhetőségére és a várható szállítási időre vonatkozóan mindig a legfrissebb és legbiztosabb információkat közöljük, de ezen információk az ÁSZF 4.7. pontja alapján csak tájékoztató jellegűek. A rendelés véglegesítését követően e-mailben és sms-ben tájékoztatjuk a termék várható átvételi idejéről.